چه رنگی برای کابینت مناسبتر است
۰

تاثیر رنگ کابینت در دکوراسیون

آشپزخانه قلب تپبنده خانه است و انتخاب رنگ کابینت یکی از مهمترین تصمیمات در دکوراسیون داخلی منزل است. در علم روانشناسی ثابت شده است که رنگ دکوراسیون بر خلق و خوی ساکنین در دراز مدت اثر می گذارد و بازخوردهایی در حالات و روحیه افراد دارد.

خانوم ها و آقایان زمان زیادی از روز را در آشپزخانه می گذرانند به همین دلیل انتخاب رنگ مناسب برای کابینت ها در روحیه آنها بسیار موثر است.

 

نکاتی که باید در انتخاب رنگ کابینت دقت کنید:

    • رنگ کابینت باید رنگ غالب در دکوراسیون شما باشد.
    • رنگ کابینت باید با رنگ مکمل در دکوراسیون همخوانی و تناسب داشته باشد.
    • رنگ کابینت تاثیر زیادی بر روی روحیه افراد در دراز مدت دارد.
    • رنگ کابینت باید با رنگ دیوار و کاغذ دیواری و همچنین سرامیک و پارکت کف همخوانی داشته باشد.

 

رنگ روشن برای کابینت

رنگ روشن برای کابینت ها همیشه مد و در دسترس است و محیطی دلباز فراهم می آورد.

رنگ های روشن مثل رنگ سفید، شیری، کرمی انرژی مثبتی دارند و در انعکاس بیشتر نور موثر است بنابراین برای محیط های کوچک و کم نور مناسب تر است و فضا را روشن تر و بزرگ تر جلوه می دهد.

رنگ های روشن به خصوص سفید، پرطرفدارترین انتخاب برای دکوراسیون هستند زیرا با همه ی رنگ ها تناسب دارد و هماهنگ می شود.

انتخاب رنگ سفید برای کابینت در کنار مزیت هایی که دارد، نیاز به مراقبت و نگه داری های بیشتری دارد. این رنگ به سرعت رنگ می گیرد و باید مکررا تمیز شود تا لکه به جای نماند.

نمونه ای از رنگ ها روشن در کابینت

رنگ کابینت سفید

رنگ کابینت روشن

 

 

 

کابینت های رنگی و شاد

معمولا اولین انتخاب برای کابینت ها رنگ های قهوه ای و سفید است و افراد از ریسک کردن و استفاده از رنگ های شاد و متفاوت واهمه دارند و در نهایت به رنگ های معمول بسنده می کنند.

انتخاب رنگ های شاد و متنوع برای کابینت، یک انتخاب جسورانه است که می تواند محیط زندگی شما را متحول کند و روحیه و انرژی بخش باشد.

انتخاب رنگ های شاد باید با سبک خانه و دکوراسیون داخلی شما همخوانی داشته باشد. به طور مثال انتخاب رنگ نارنجی برای کابینت در خانه ای با سبک چیدمان مینیمال اشتباهی واضح است؛ زیرا رنگ مینیمال تشکیل شده از رنگ های روشن است و ترکیب چند رنگ در این سبک جایی ندارد.

سبک رنگارنگ، یک سبک پرطرفدار است. رنگ ها هستند که به زندگی معنا می دهند و چیدمان منزل به صورت رنگارنگ، روحیه ای شاد طلب می کند.

استفاده از رنگ های نامتعارف، شجاعت زیادی می خواهد ولی در نهایت خواهید دید که این سبک چیدمان چقدر منحصر به فرد و پرطراوت است.

 

 

 

 

رنگ کابینت زرد

رنگ کابینت سبز

رنگ کابینت نارنجی و سفید

رنگ تیره برای کابینت

درصد زیادی از افراد برای انتخاب رنگ های کابینت به سمت رنگ های روشن می روند و رنگ تیره انتخاب اکثریت نیست به همین دلیل انتخاب رنگ های تیره، خانه ی شما را منحصر به فرد خواهد کرد. به طوری که در میان اطرافیانتان شاید شما اولین کسی باشید که به این رنگ های شیک و لاکچری روی می آورند.

رنگ های روشن کثیفی را بیشتر نشان می دهد اما در رابطه با رنگ های تیره این طور نیست. البته اینکه این مورد مزیت است یا عیب به سبک زندگی شما بستگی دارد و باید متناسب با سبک زندگی و سلیقه خود میان این مورد که مزیت است یا عیب قضاوت کنید.

 

رنگ های تیره برای آشپزخانه های کوچک معمولا توصیه نمی شود. این رنگ انعکاس نوری کمتری دارد و فضا را کوچکتر نشان خواهد داد.

 

رنگ کابینت مشکی رنگ کابینت تیره

رنگ کابینت سورمه ای و مشکی

رنگ کابینت طوسی و قهوه ای

 

شما برای مشاهده رنگ بندی های متفاوت انواع کابینت ام دی اف، ممبران و هایگلاس در منوی محصولات وب سایت ام دی اف پیشوایی مراجعه کنید.

همچنین با شماره تماس های 09112838681 با کارشناسان ما در تماس باشید.

طراحی و اجرای انواع کابینت در گیلان

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

09021217606
X