کابینت ممبران چیست؟
۰
کابینت ممبران چیست

کابینت ممبران

بهترین انتخاب کابینت برای عاشقان سبک کلاسیک در طراحی داخلی ساختمان ها، کابینت ممبران است. این طرح برای پیاده سازی در آشپزخانه هایی با وسعت نسبتا بزرگ و خانه هایی به سبک کلاسیک مناسب است.

کابینت های ممبران با طرح کلاسیک که ساخته شده از ورقه های خام، روکش شده از جنس PVC است. این ورقه های خام میتواند از جنس ام دی اف، نئوپان و یا حتی چوب باشد.

البته با وجود امکان استفاده از نئوپان و چوب، معمولا کابینت های ممبران، از ام دی اف خام به همراه روکش PVC تشکیل شده اند. ام دی اف در مقایسه با نئوپان مقاوم تر است و برای آشپزخانه انتخاب مستحکمی تری از نئوپان است و در مقایسه با چوب هزینه ی کمتر و مقرون به صرفه تری خواهد داشت.

بنابراین ام دی اف های خام پس از برش به وسیله CNC و تحت فشار قرار میگیرند تا بیشترین استحکام بدست آید.

زیبایی چشمگیر و تنوع در رنگ بندی این ورق ها باعث شده تا به کابینت هایی محبوب و پرطرفدار تبدیل شده است و ظاهر لوکس و مجلل آن آشپزخانه ای باشکوه برایتان می سازد.

 

کابینت ممبران

قیمت، کیفیت، مزایا

کیفیت کابینت های ممبران بستگی به عوامل متعددی از قبیل: چسب بکار رفته در زمان پرس ام دی اف، کیفیت دستگاه وکیوم، ضخامت ورقه و جنس روکش پی وی سی دارد.

در صورتی که هر یک از این عوامل رعایت نشود و از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، در نهایت کیفیت کابینت های ممبران نامرغوب خواهد شد و طول عمر محصول کاهش می یابد و احتمال جدا شدن روکش از ام دی اف و یا ناهموار شدن سطح کار وجود دارد.

 

عده ای بین کابینت وکیوم و ممبران تفاوت قائل می شوند و تصور می کنند این دو از هم مجزا هستند اما در واقع اینطور نیست.

مراحل ساخت کابینت های ممبران به این صورت است که ابتدا متریال ابزار زده می شود و طرح موردنظر بر روی آن پیاده سازی می شود. بر روی این سبک کابینت طرح های متنوعی می توان پیاده سازی کرد. منبت و طلاکوبی از رایج ترین روش های زینت و نقش زدن بر روی کابینت های ممبران است.

سپس مغزی به چسب و رزین آغشته می شود و در آخر با تکنولوژی مخصوص، روکش ممبران بر روی ورق ها کشیده می شود و اصطلاحا وکیوم می شود.

از این رو کابینت های ممبران، کابینت های وکیوم نیز نامیده می شود.

روکش ممبران فقط بر روی یک طرف از ورقه ها کشیده می شود و طرف دیگر، با روکش های ارزان تری پوشیده می شود.

در نهایت ورق های ممبران آماده برای بکار گیری و ساخت در صنایع کابینت سازی، کمد سازی و غیره است.

 

قیمت کابینت ممبران

 

ام دی اف پیشوایی گیلان عرضه کننده انواع چوب و ورق های ام دی اف و همچنین خدمات طراحی و اجرای انواع کابینت هایگلاس، ممبران، پلی اورتان و همچنین انواع درب ضد سرقت در استان گیلان می باشد.

 

 

 

 

 

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

09021217606
X